neděle 22. dubna 2018

Trenčianský hrad

... náš včerejší neplánovaný výlet ...

Na takové větší výlety se většinou připravujeme minimálně dva dny předem ... včera tomu ale bylo jinak. U oběda nás napadla myšlenka zajet si na výlet k našim slovenským sousedům. V jednu hodinu už jsme měli naskládané děti v autě, svačinu s sebou, a mohli jsme vyrazit. Cestování s Ariellkou už je mnohem lepší než před půl rokem, kdy jsme museli většinu času zpívat, tleskat a dělat blbinky, aby se zabavila ... takže si to naplno můžeme užívat, i když do zahraničí k moři si s ní ještě netroufnu ... 

Trenčianský hrad je krásný, v klidu ho vyšlápnete i s kočárkem, museli jsme zdolat jen dvoje menší schodiště, turistů tam v tuhle dobu taky moc není, k hradu náleží i lesopark, který jsme ale časově už nedali, tak snad příště ...
Holky snad nejvíc zaujala hladomorna a mučící nástroje ...

Jo a dole pod hradem, na náměstí, mají výbornou jadranskou zmrzlinu! Obzvlášť maková so slivkami byla TOP 😊7 komentářů:

 1. Terezko, já byla na Trenčíně , když vy jste asi nebyla na světě, moc děkuji za fotky, Rebečka hezky pomáhá Arielce, už je z ní slečna. Kdybyste ji prodávali, jsem první zájemce. Ta by mezi moje vnučky skvěle zapadla. ( naše holky by ty vaše braly všechny)
  Já sama plánuji cestu na Jižní Moravu a odtud do Trnavy a Nitry, tam jsme dosud nebyli. Jenže, nyní to nejde, až budu fit. ( Jsem pěkně naštvaná! )Pac Jiřina z N.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jiřinko, snad zdraví moc nezlobí! Zdravíme holky ;-) krásný večer, T.

   Vymazat
 2. Terezko, Trenčín je s dĺžňom, ale do popisiek fotiek z výletu si dajte ,,Trenčiansky hrad,, :-)

  OdpovědětVymazat
 3. K moři se dá i letět :-) my s (ještě menšími) dětmi létáme často a úplně v pohodě!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ano, máte pravdu, však na příští rok už se něco rýsuje ;-) a klobouk dolů, jestli to cestování zvládáte v pohodě. Já z toho mám pořád trošku strach, myslím z létání :-)

   Vymazat
 4. Myslíte strach z létání jako létání nebo z létání s dětmi? :-) je to hlavně o tom být v klidu a mít to srovnáno v hlavě, pak jsou i děti v letadle v pohodě :-) L.

  OdpovědětVymazat