středa 22. ledna 2014

Originální chléb ...

... na tento recept jsem narazila v časopise. Vyzkoušela jsem ho a posílám návod. Je to naprostá pecka! Prostřete stůl pro návštěvu trochu netradičně. "Květinový chléb" s jakýmkoliv dipem, pomazánkou nebo uzeninou vypadá lákavě! Co říkáte?
 
Ačkoliv recept vypadá složitě, nic na tom není. Jen zabere trošku víc času :)
 
 
 


 
Květinový chléb
 
2,5dcl vlažného mléka
1 kostka droždí
1 lžička cukru
700g hladké mouky
2 lžičky soli
1,25 dcl oleje
2 vejce
1 žloutek a lžíce mléka na potření před pečením
100g rozpuštěného másla
 
Do vlažného mléka rozdrobíme droždí, přidáme lžičku cukru a necháme rozpustit. Do mísy prosejeme mouku, přidáme sůl, mléko s droždím, olej a vejce. Uhněte hladké těsto. Zakryjeme utěrkou a necháme 30 minut kynout.
Z vykynutého těsta utvoříme oválný bochánek, rozkrojíme ho na dvě poloviny a z jedné ještě odkrojím na kraji malý kousek. Větší polovinu těsta pak rozdělíme na pět stejných částí. Čtyři rozválíme na kruhové pláty o stejném průměru cca 28 cm je ideál ... a patou na kruhový plát o trochu větším průměru.
Čtyři pláty lehce na povrchu potřeme rozehřátým máslem a položíme na sebe. Zakryjeme pátým větším plátem (ten nepotíráme) a těsto po stranách přehneme dolů. Spojené pláty přeneseme do vymazané a vysypané kulaté formy ( já použila pečící papír a klasický plech ) a ostrým nožem je rozdělíme na 8 trojúhelníkových dílků tak, aby řezy končily asi 1 cm od okraje. Jednotlivé dílky postupně rozevřeme  od středu směrem ven. Stejný postup zopakujeme i s druhou menší polovinou těsta. vyválíme 5 kruhů, tentokrát o trochu menším průměru, spojíme je k sobě a položíme doprostřed formy.
 
 
 
 Ze zbylého nejmenšího kousku těsta utvoříme bochánek a vložíme ho do středu "květiny". Povrch těsta potřeme vejcem rozšlehaným s mlékem a paprsky po okrajích posypeme např. mákem, lněným nebo sezamovým semínkem ...
"Květinu" vložíme do trouby předehřáté na 200 stupňů. Po 10 minutách pečení snížíme teplotu na 180 stupňů, "květinu" zakryjeme pečícím papírem a pečeme 20 minut. Poté papír odstraníme a pečeme ještě 6-7 minut do zlatova. Pozor - každá trouba peče jinak! :)
 
 

2 komentáře:

  1. Waw, Teri, nádhera ...opsáno, uloženo ...a snad i co nejdříve upečeno !!!! Marki

    OdpovědětVymazat