čtvrtek 23. ledna 2014

Coffee Time ...

...  ta pravá zima konečně začala. Venku mrzne, někde už poletují první vločky, děti se radují ... já si ji nejraději vychutnávám v obýváku s horkou kávou nebo čajem :) Aby mi více chutnalo udělala jsem si čokoládové bonbonky ... srdíčka - tip na blížící se svátek Sv. Valentýna :) 
 
... v mrazivé zimě se ráda "ohřívám" v teplých tónech mé oblíbené hořčicové barvy ... :) 
 
*Odpočívejte a užívejte tepla svých domovů *
 
  
 
  
Den svatého Valentýna, který připadá na 14. února, slaví mnoho zamilovaných po celém světě. V Čechách se rozhodně neslaví odjakživa. Je spíše příznakem současné moderní doby.
Sv. Valentýn byl katolický kněz ve starém Římě, k jehož životu se pojí mnoho zajímavých legend. Jedna z nich praví, že sv. Valentýn měl zázračné léčivé schopnosti, díky kterým uzdravil mnoho lidí. Později však byl uvržen do žaláře a následně zemřel mučednickou smrtí.
Jiná legenda říká, že uzdravil nevidomou dívku. Zatímco křesťané to považovali za zázrak, pohani se rozhněvali a nechali Valentýna setnout mečem.
Kněz Valentýn prý potají oddával mladé páry. Proto den sv. Valentýna je svátkem zamilovaných na celém světě. V novodobé historii se svátek rozšířil až počátkem 20. století. Walter Scott, člověk, který tuto tradici obnovil, neměl však původně zcela čisté úmysly. Byl podnikatelem, který se ocitl na pokraji krachu, a tak začal prodávat zamilované dárky, přáníčka a postaral se tak o to, aby se tradice vrátila zpět mezi lidi ...

Žádné komentáře:

Okomentovat